83. yağlı ciltler için tonik (lush tea tree water)

dünkü lush yağlı ciltler serisinin tonik kısmına geldik. lush tea tree water, yağlı ciltler için pek çok markada gördüğüm çay ağacını kullanıyor. çay ağacı yağı, nerdeyse her markanın bir segmentinde illa ki yer alıyor, bu ne popülerlik anlamadım. oysa ben şuna inanıyorum: bitkisel yağlar, özler vb. özel yöntemlerle (mesela soğuk sıkma), belli sürelerde ve özel şartlar altında çıkarıldığında gerçek etkisini gösteriyor. mass miktarlarda piyasaya sunulan ve üretim sürecine göre çok çok ucuz fiyatlara satılan ürünler, içeriğinde belli bir miktar o bitkiden barındırsa da, cilde gerçek özünü verecek o has miktardan içeremiyor. talep çok, arz çok olunca, değerli ve pahalı yağlar, biraz da göstermelik gibi konuluyor.

ben şimdi burdan isim verip de kimseyi gücendirmiym ama, geçen gün 6,90 tl’ye satılan bir şampuanın içeriğinde argan yağı yazıldığını gördüm, ki bu yağın 1 litresi 2500 tl civarında, yani hani bu fiyata satılan bir üründe ne kadar argan yağı bulunabilir, varsa da ne kadar saf olabilir ki??

neyse efendim, biz şimdi konumuza dönelim. lush tea tree water toniği, eh işte fena değil. toniği biraz alışkanlıktan mı kullanıyorum bilmiyorum. kullanmadan direkt nemlendiriciye geçersem eksikliğini hissediyorum, kullandıktan sonra ise kalıcı bir numarasını göremiyorum. tamamen piskolocik midir nedir?

evet işte 1 çeşit paraben içeren toniğimizin içeriği de aşağıda:

miktar: 250 gr.

fiyat: 24,90 tl.

aya benzer yüreğim:

34. makyaj temizleyici (clinique take the day off makeup remover)
68. peeling etkili temizleyici (lush herbalism)
103. selülit savaşları (cosmed anti selülit losyon + the body shop kaktüs fırçası)

This entry was posted on Çarşamba, Ocak 12th, 2011 at 02:22 and is filed under cilt bakımı. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

3 kişi denemiş güzelleşmiş.

 1. hevesli bardak

  Toniği bir ara ben de gereksiz buldum ama alkolsüz bir tonikle yüzü silmek, hem suyla yıkanmış yüzdeki klor, mineral artıklarını alıyor(muş) hem de nemlendirici sürmeden önce cildin hafif nemli olmasını temin ederek daha nemli, yumuş yumuş bir sonuç elde etmeyi sağlıyor(muş). İnandık ettik.

  Alkolsüz tonik yerine destile su olmaz mı, bence o da olur. DDF’in aloe toniği var onu severim ben.

 2. seda

  hevesli bardak–> iyi demişin, hoş demişin. yalnız birşeyi iyi yapmamışın: ben de kendimi tanıyorsam o ddf toniği alırım be yaa! :)

 3. doğan

  kullancam bakalım ne olcak be yaa :)

Siz de yorum yapın: