88. organik yüz temizleyici ve tonik (inlight)

%100 organik cilt temizlik ve bakım ürünleri denemeye başladığımı aha da aynen şu yazıda ilan etmiştim. devamını yazmak biraz zaman aldı zira bu, bambaşka bir deneyim. bir süre kullanıp her açıdan günahını sevabını göriym istedim.

liseden beri cilt bakım ürünlerine meraklı, benden büyük ablalarımın ürünlerini gizli saklı kullanan bir ergen kız olduğumdan beri, bu tarz ürünlere hiç rastlamadığımı söylemem lazım. çok mu abartıyorum bilmiyorum. ancak %100 organik deyince, sadece içerik olarak değil, kullanım şeklinin de değişeceğini göz önünde bulundurmak gerekiyor(muş).

inlight organik yüz temizleyiciden başlayayım. tüm cilt tipleri için. sarı renkli bir merhem görünümünde olan bu %100 organik ürüne, ilk 2 gün, dory‘nin önerisiyle çok az miktarlarda kullanarak başladım. parmak ucuyla alıp yüze yediriyorsunuz. yağlı bir ürün, ama yapışkan değil, ki bu çok güzel. yüzde hem cilt temizliği hem de makyaj temizliği yapıyor. eksfoliye edici olduğunu okudum. fakat herhalde eski alışkanlıklar ve çok ürün görmüş geçirmiş olmanın verdiği bir şey; diyebilirim ki ben nice eksfoliye ediciler, nice peelingler gördüm, bu ürün bu konuda pek başarılı değil. içinde shea yağının beyaz pütürleri olduğu ve sürüldükçe eridiği bildiriliyor. sanırsam eksfoliye edici özelliği buradan geliyor. yine de bu özellik benim için yeterli gelmedi. sabah-akşam ya da üşendiğim günlerde yalnızca sabahları kullandığım bu ürünün yanında, haftada 1-2 kez peeling etkisini sevdiğim herbalism kullanıyorum. yok yok, şikayetçi değilim.

yüz temizleyiciyi ciltte birkaç dakika bekledikten sonra, sıcak suyla yıkanarak temizlenebileceği bildirilmiş. ama su, sıcak soğuk fark etmiyor, bu konuda pek başarılı değil. suyla temizlik yapamadım, ellerim hafif yağlı kaldı. ama bu da sorun değil, çünkü inlight markası, o kadar o  kadar güzel bir tonik yapmış ki, ımh ımh başka bir şeye gerek yok. inlight organik çiçekli yüz toniği o kadar, o kadar nefis bir şey ki! temizleyicinin ardından, disk pamuğa toniği damlatıp silince, hem temizleyici yüzden mükemmelen çıkmış oluyor, hem de yüz toniklenmiş oluyor. kokusu harika. kesinlikle kurutmuyor, alkol içermiyor, pullandırmıyor, gerginsiniz ajda hanım olmuyor.10 puan verdim gitti!

yüz temizleyici ve tonik, arka arkaya kullanılmalarına rağmen, miktar açısından bir orantısızlık var. temizleyicinin henüz belki 10′da 1′ini kullanmış olmama rağmen, 1 haftaya kadar yeni bir tonik almam gerekecek. genel olarak bu organik seriye fiyat/miktar performansı açısından “ekonomik” diyebilirim, ancak tonik hariç. temizleyiciyi çıkarmak için kullanıldığında, biraz bol miktarda harcamak gerek.

%100 organik ürünlerle cilt temizliğinin ilk iki aşamasını anlattım. bunlardan sonra cilt nemlendirmek için yine inlight ürünü olan cilt yağını yazacağım. ancak birkaç konuya dikkat çekeyim:

organik cilt temizliği yapmak demek, sadece kozmetik kullanmanın ötesinde, hayatınızda ve yaşam tarzınızda yeni bir anlayış ve alışkanlık getirmenizi de mümkün kılıyor. düşünün: elinizdeki koyu renkli cam şişelere konulmuş, koruyucu içermediği için sıcaktan, ışıktan etkilenen maddeler var. ürünler, gözünüze ağzınıza kaçarsa, sağlık için endişelenmeye gerek yok. cam şişenin ve karton kutunun üstündeki mürekkep bile, geri dönüşüme uygun imal edilmiş. hayvanlar üstünde denenmemiş. tamamen bitkisel. bu ürünleri kullanmak demek, sadece kozmetik kullanmak demek değil, çevreci bir bakış açısına da sahip olmanın ilk adımlarından biri aslında. elinizde “beni geri dönüştür, ben çöp değilim” diyen lacivert bir şişe varsa, onu atmaya kıyamadığınız ve geri dönüşebilir cam kumbarasına attığınız anda, kendinizde de bir dönüşüm başlamış olacak.

bunun da yanında, organik cilt temizliği yapmak, yaşam tarzınızı değiştirmek için de bir ivmelenme yaratabilir. tamamen doğadan gelen, temiz ve saf bir şeyi yüzünüze sürdükten sonra, insan sigara içmek ister mi mesela? ya da içinde binbir koruyucu olduğunu bile bile ketçaplı-mayonezli, gdo’lu mısır şurubu içeren, antibiyotikli çiftlik tavuk etiyle yapılmış fast-food yiyebilir mi?

%100 organik kozmetik kullanmaya karar verdiyseniz, yanında sigarayı bırakmak ya da diyete başlamak (daha doğrusu yeme alışkanlıklarınızı toptan değiştirmek) ya da çevreyi korumaya başlamak  için de çok güzel bir fırsatınız var demektir. bu fırsatı değerlendirin. daha temiz ve daha güzel bir çevrede, daha temiz ve daha güzel yaşamak adına, ilk adımı atın :)

ürünleri internet üzerinden sipariş verebiliyorsunuz: http://www.inlight.com.tr

temizleyici:                                        tonik:

miktar: 60 ml.                                  miktar: 100 ml.

fiyat: 87,00 tl                                  fiyat: 65,00 tl

aya benzer yüreğim:

38. mineral makyaj - giriş (başlangıç kiti) ( i.d. bare minerals sephora get started complexion kit)
57. kaş kalemi (diane brill eye lingerie brow pencil)
67. neffis bir makyaj temizleyici (bioderma sensibio h2o)

This entry was posted on Salı, Şubat 22nd, 2011 at 16:05 and is filed under cilt bakımı. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Bir kişi denemiş, güzelleşmiş.

  1. 96. unnado’da 0 organik inlight kampanyası | denedim güzelim

    [...] http://denedimguzelim.com/cilt-bakimi/organik_yuz_temizleyici_ve_tonik_inlight/ [...]

Siz de yorum yapın: