35. tırnak etleri (mavala cuticle remover)

uzun yıllardır manikür yaptırmadığımdan şu yazımda bahsetmiştim. geçen gün gene evde oturmuş kendi kendime manikür yaparken fark ettim ki, çok severek kullandığım elimdeki ürünü buraya yazmamışım. mavala cuticle remover , tırnak eti giderici, fragrancex’ten uzuun bir süre önce aldığım bir ürün.

ah konusu açılmışken korsan tanıtım yapıp azcık fragrancex‘ten bahsedeyim. benim için strawberry’den önce fragrancex vardı. daha çok parfüm satışında üstünlüğü var. fakat makyaj ve cilt bakımı malzemeleri de satıyor. strawberry’den farklı olarak, bir hesabınız var ve geçmişte yaptığınız tüm alışverişleri de tutuyor. strawberry’de hesap sistemi olmamasına çok şaşırmıştım mesela. neyse, ordaki hesap geçmişime baktım da, bu cuticle remover’ı tee 15.11.2007′de, $9,50′ye  sipariş etmişim. 15 gün sonra gelmiş desek, 1 yıldan uzun süredir kullanıyorum demek ki. kullanım süresi 12 ay yazıyor üstünde. ama herhangi bir bozulma emaresi göstermedi şimdilik.

bu ürünün güzelliği, tırnak etlerini yumuşacık (ve hatta yımşacık) yapması. bir şekilde görünmez kılması. tırnak etlerini itmekle, kesmekle filan uğraşcak vaktiniz yoksa bile, sürüp, 5 dakika bekletip, ellerinizi yıkayıp evden çıkabilirsiniz. bu anlamda ürünün uniseks olduğunu düşünüyorum. eşinize ya da sevgilinize, kendisi metroseksüel olmasa ve hatta bunun ne demek olduğunu bilmese bile, bu ürünle basit bir tırnak bakımı yapabilirsiniz. hem elleri temiz ve düzgün görünür, hem de ben bu tip şeylerin çiftler için bir nevi terapi olduğunu düşünüyorum.  sevgiliniz buna izin vermeyecek kadar maço ise üzgünüm. başka bir terapi bulmalı, belki birlikte maç seyretmeye filan gitmelisiniz :)

ben makyaj yapan, küpesiz sokağa çıkmayan bir kadın olmama rağmen, süslü sayılmam. o nedenle manikürsüz de sürdürebiliyorum. ama mesela bu ürünü süslü hanımların alacağını düşünmüyorum. çünkü bazen sahiden, sadelik ve basitlik bazı şeylerin yanında iyi gitmiyor. bu aklıma dün geldi. bir kız arkadaşımda bir saat gördüm. pek nefis, pek taşlı, pek ışıltılı. a hatta resmini de aşağıya koydum. saat çok güzel, ama bu saatle manikürsüz, ojesiz eller pek de olmaz değil mi?

herşey seçimlerimizden ibarettir üstadım, diyerek bu kozmetik bloguna felsefi bir nokta koyuyor, iyigünler diliyorum ben :)

miktar: 10 ml.

fiyatı: 28,00 tl.

aya benzer yüreğim:

5. göz altı (lancome effacernes longue tenue)
33. makyaj paleti (göz, yanak, dudak) (joey new york)
50. el ve ayak kremi (lapitak)

This entry was posted on Salı, Ocak 27th, 2009 at 10:45 and is filed under vücut bakımı. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

7 kişi denemiş güzelleşmiş.

 1. kiraz

  Sedacım ne guzel anlatmışsın, ne güzel özeniyor insan, ellerine bakıyor sonra diyor ki; hımm bu üründen bende var, eve gidince hemen ben de kendime manikür yapiyim…
  ama sonra beceri giriyor işin içine,
  tırnaklarımı düzgün kesmeyi, kaşımdan tek bir kılı şekli bozmadan almayı beceremeyen bu bünye malesef manikürdü kaştı derken her hafta kuaförde geçirdiği zamandan muzdarip :(

 2. seda

  kirazcığım–> olsun ki! önemli olan kendine vakit ayırman, özenli olman, bakımlı olman.

  bu arada ortak kullandığımız pek çok ürün olduğunu fark ettin mi? :)

 3. lal

  Sedacım bu ürün tam benlikmiş :) Manikür yaptırmayı sevmeyen biri olarak hemen alıp kullanmaya başlamalıyım!

  Sevgiler!

 4. Alışveriş Cini

  Merhaba Seda!
  Blogumda senin için bir şey var, bir ara bakarsın ;)

  http://www.alisveris-cini.com

 5. seda

  alışveriş cini –> tanıştığıma memnun oldum ve mahcup ettin beni. bundan sonra ben de seni takipteyim :)

 6. Senem

  Merhaba
  ne tatlısınız, son cümlelerinize katılmamak elde değil
  sevgiler
  Senem

 7. sedadg

  senem–> bunu tatlı bulduğun için sen de pek tatlısın bence :) sevgiler.

Siz de yorum yapın: